Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı Tarih sahnesine çıkışı milattan önce 4000’li yıllara dayanan aromaterapi, ruhsal ve fiziksel şifa için kullanılan bir tür terapi yöntemi olarak bilinebilir. Ancak normal olarak bu tarif, aromaterapi nedir sorusuna tam bir cevap oluşturmayacaktır. Çünkü aromaterapiyi daha iyi anlayabilmek için uygulanma biçimi ve faydalarına da odaklanmak gerekiyor.

Aromaterapinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenmek ise güvenli ve alanında uzman kişilerden hizmet almanın önemini daha iyi kavrayabilme fırsatı verecektir. Peki aromaterapi hakikaten nedir, iyi mi uygulanır ve kimler için uygun bir tedavi yöntemi olabilir? İşte tüm bu soruların yanıtlarını sizler için derlediğimiz bilgiler doğrultusunda içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
Aromaterapi, kelime anlamı olarak koku molekülleri ile meydana getirilen bir terapi yöntemini işaret etmektedir. Aromaterapi masajı ise aromatik yağların kullanıldığı bir masaj türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna bakılırsa kokuların iyileştirici gücü ile masajın birleşimi olarak tanımlayabileceğimiz aromaterapi, mutlaka uzman aromaterapistler tarafından gerçekleştirilmesi ihtiyaç duyulan uygulamalardan biridir.

Aromaterapi Masajı Çeşitli uçucu yağlar kullanılarak uygulanan aromaterapi masajı, yağın türüne nazaran farklı rahatsızlıklarda iyileştirici etki gösterebilmektedir. Buna bakılırsa selülitli görünümün azaltılmasından vücuttaki toksinlerden kurtulmaya kadar birçok faydası olduğu bilinen aromaterapi masajında ruhun dinlendirilmesi ve negatif etkilerden arındırılması da fakatçlanmaktadır. Ancak her yağın farklı bir etkiye haiz bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Dolayısıyla eğer bir rahatsızlığın hafifletilmesi için aromaterapi masajına başvuruyorsanız, bu rahatsızlık üzerinde tesiri olduğunu bildiğiniz bitkilerin yağlarından destek almanız yararınıza olacaktır.
Aromaterapi nedir sorusuna cevap verdiğimiz başlıkta aromaterapi masajı bir çok rahatsızlığın hafifletilmesini sağlamanın mümkün olduğunu belirtmiştik. Öte taraftan herhangi bir rahatsızlığa odaklanmadan, yalnızca rahatlamak, gevşemek ve negatif enerjiden arınmak için de aromaterapi masajına başvurulabilir.

Peki aromaterapi masajı hangi hastalıkların tedavisi için başyaralanan tamamlayıcı yada alternatif yöntemlerden biridir? Bu masaj türünün vücut ağrıları, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı, dolaşım sorunları, depresyon, anksiyete, sindirim problemlerı, bazı sedef türleri gibi daha önce de belirttiğimiz şeklinde akla gelebilecek derhal her rahatsızlık üzerinde iyileştirici tesirleri olduğu gözlemlenmektedir.

Fakat aromaterapinin yalnızca tedaviyi destekleyici bir yöntem bulunduğunu belirtmekte yarar var. Bundan dolayı rahatsızlığınızın tedavisine ek olarak aromaterapi masajına başvurmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Ancak eğer spesifik bir hastalık yerine genel bir rahatlamak için aromaterapi masajına başvuruyorsanız, kesinlikle aromaterapi masajı pratiğinde uzmanlaşmış kişilerden destek almanız gerektiğini bir kez daha vurgulamış olalım.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara