Atalar Spa Salonu

Atalar Spa Salonu Bali masajı vücutta kan, oksijen ve enerji akışını teşvik etmek için uygulanan masaj türüdür. Hem de rahatlama hissi ve sakinlik verir. Ayrıca Bali masajı refleksoloji, aromaterapi ve derin doku masajı benzer biçimde masaj türlerinin kombinasyonudur.

Cildin yuvarlanmasından, yoğrulmasından ve basınç noktası ihtarmından oluşmaktadır. Bali masajı aromaterapi masajı gibi aromatik yağların kullanıldığı masaj tipidir. Ve en çok bilinen 9 masaj tipi içinde yer verilmiştir.

Thai Masajı ve Bali Masajı Arasındaki Fark

Bali masajı sırasında masaj yaptıran kişinin üzerine havlu örtülür. Fakat Thai masajı esnasında bireyin üzerinde rahat ve ince kıyafetler vardır. Bali masajı nazik esnetme, kaldırma, yoğurma ve baskı hareketlerinden doğar fakat Thai masajı pasif genli ve hafif baskılardan oluşmaktadır. Hem de Bali masajı için özel yağlar kullanılırken Thai masajı herhangi bir yağa ihtiyaç duymaz.

Atalar Spa Salonu Bununla beraber Thai masajı ‘tembel yogası’ olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni ise kullanılan tekniklerdir. Thai masajı öteki masaj formlarına göre daha enerji verici masaj türüdür.

SPOR MASAJI
Bu masaj tipi sakatlıkların önüne geçmek ve oluşmuş sakatlıkları iyileştirmek için tasarlanmıştır. Bununla beraber esnekliği ve atletik performansı arttırmaktadır. Spor masajı spor öncesinde, spor esnasında veya spor hemen sonra yapılabilmektedir.

İsveç Masajından Farkı

Spor masajında vuruşlar İsveç masajına bakılırsa daha süratlidır. Bununla birlikte amacı sakatlıkların iyileşmesi ve spor performansının arttırılmasıdır.

EN ÇOK BİLİNEN 9 MASAJ TİPİ: JAPON MASAJI
Japon masajı şişliği ve yüz kırışıklıklarını önlemeyi hedefler. Bu nedenle Japon masajı yüze uygulanan bir masaj tipidir.

Japon masajı esnasında sürtünmenin azaltılması, ellerin ve parmakların daha rahat hareket edebilmesi için krem yahut yağ kullanılır. Genellikle parmaklar kullanılarak basınç uygulanmaktadır.

Japon masajı yüz yogası ile fazlaca benzerdir. Dolayısıyla Japon masajı ile daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşmak mümkündür.

öteki Masaj Türlerinden Farkı

Japon masajı yalnız yüze uygulanır ve amacı rahatlatmak değil cildi gençleştirmektir.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara