Ataşehir Masaj Salonu

Ataşehir Masaj Salonu Thai masajında vurma ve sıkma hareketlerinin aksine germe, esnetme çekme yöntemleri kullanılır. 2500 yıl önce Tayland’da budist rahipler tarafınca geliştirilmiştir. Devamında masajın temelini, Hint ve Çin kültürü oluşturmuş, tıp yardımıyla günümüze kadar gelmiştir. Masaj bedensel rahatlamanın yanı sıra ruhsal ve zihinsel olarak arınma sağlamaktadır. Terapi esnasında terapistler müşterilerle terapötik dans olarak adlandırılan terimle bağlantı kurmaya çalışır. Terapide fert üzerini çıkarmaz ve yağ vb. Ürünler kullanılmaz.

Thai masajı, sinirlerimizi ve dokularımızı besler, vücut gerginliğini alır ve mental rahatlama sağlar. Kan dolaşımımızı arttırarak toksinler ve ödemlerden arınmamıza yardımcı olur. Metabolik anlamda kurtulma sağlanır ve bu konum yaşlanmayı geciktirir. Masaj, ruhsal anlamda stresten uzaklaşmak için ve ruhsal sağlık sorunlardan (anksiyete, gerginlik, aşırı hassaslık vb.) kurtulmak için kullanılır. Masaj, daha dinç hissetmeye sebep olur ve enerjiyi arttırır.

Sinirlere baskı yapıldığından dolayı gevşeme kolaylaşır. Esneklik ve hareket arasını iyileştirir. Masaj fazla stresten oluşan baş ağrılarını, ters hareket sonucu ortaya çıkan bel ağrılarını, sinir sistemini sakinleştirmeyi, esnekliği arttırmayı, lenfatik drenajı uyarmak ve dolaşımı hızlandırmayı, enerjiyi maksimum seviyeye çıkarmayı hedefler ve bu ölçüler kapsamında terapilerine yön verir. Thai masajında en önemli on noktayı uyarmak hedeflenir. Bu hedef doğrultusunda avuç içlerini, başparmakları, dirsekleri ve ayakları kullanarak uygulama gerçekleştirilir.

Masaj yere konulan sert minderler üzerinde yapılır ve 50’yi aşkın çekme, germe, esnetme hareketi olduğu bilinir. Terapi esnasında sık sık pozisyon değişikliği yapılır ve masaj en az iki saat devam eder. En uzun devam eden masaj türüdür. Terapist hem de vücudu yoga duruşuna sokarak esnemeyi kolaylaştırmak ve ruhsal rahatlamayı sağlamak için bedeni hafifçe bir şekilde sarsar. Masaj, şişlikleri azaltmak, sindirim sistemini hızlandırma ve incinme gibi yaralanmalarda iyileşmeyi hızlandırmak için de kullanılır.

Thai masajı vücudun dört yerine uygulanır ve yarar sağlanır. Ayak tabanı vücuda giden bütün sinirleri barındırır, bölgeye yapılan masaj ruhsal ve bedensel huzura erişmeye destek sağlar. İkinci bölge ise bacaklardır. Bacaklarda ki eklem ve kaslara uygulama yapılır basma, esnetme, germe ve çekmeyle bacakta bulunan tüm kasları rahatlatır. Üçüncü bölge sırttır. Vücudumuzun en duyarlı bölgelerinden olan sırtta iskelet sistemine yapılan baskı ve germe hareketleri uygulanır. Kollarımızı arkaya doğru hafifçe çekerek sırtta ki kasların rahatlaması hedeflenir. Dördüncü ve son bölge olan boyun ile masaj sonlanır, boynu döndürme, esnetme ve ovma hareketleri kullanılır. Tüm vücudun yükünü üstlenen omuriliği rahatlatma hedeflenir.

Thai masajı mevzusunda tecrübeli kadrosu ve farklı ikramları ile benzeri olmayan bir masaj keyfi yaşamanız için lüzumlu olan tüm tecrübeye sahibiz.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara