Bali Masajı

Bali masajı gövde ve zihin arasındaki uyumu yine yakalamak için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Gelin Bali masajının tekniğini, yararlarını ve karakterini birlikte keşfedelim.

Geleneksel Endonezya masajı, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin uğrak yeri olan Bali’de geliştirildi. Bali, birkaç ileri görüşlü gezginin bu küçük bölgeden çok etkilenmeleri ve buraya “cennet Adası” adını takmalarıyla popüler oldu. Bu bölgede, kökleri Animist, Budist ve Hindu geleneklerine dayanan antik bilgiler devamlı canlı tutuldu.
Bali’nin mimarisi ve kültürü büyük oranda Asya ülkelerinden etkilendi. Bali’nin en büyük ve en idolleştirilmiş tapınağı Pura Besakih, Hinduizm gelenekleri için “Ana mabet (Mother Temple)” olarak kabul ediliyor ve bu vaziyet Bali’deki etkileşime verilebilecek en güzel örnek olabilir. Bali masajının kendisi de Hindistan, Çin ve Thai geleneklerinden etkilenmiştir. Bu nedenle bu masaj tekniğini, farklı tekniklerin uyum içinde birleştirilmesiyle geliştirilmiş sıradışı bir tedavi yöntemi olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.
Bali masajı, baştan tüm vücudu kapsayan bir masaj tekniğidir. Bu nedenle özellikle de tüm vücuduyla ilgilenmek isteyen insanoğlu için fazlaca idealdir. Tedavi sırasında, tedavi görecek birey ustalaşmış bir masaj koltuğuna uzanır ve masaj, ferdin tercihlerine ve vücut tipine uygun yağlar kullanılarak uygulanır. Tedavi sırasında masajın uygulanmayacağı ve daha önce masaj uygulanmış noktalar, vücut ısısının korunması adına bir örtüyle kapatılır.

Bu teknikte, masaj terapisti vücudun belirli basınç noktalarına nazik ve rahatlatıcı bir şekilde dokunur. Terapist; tedaviye bacaklardan adım atar ve daha sonrasında sırta ve kollara yoğunlaşır, son olarak da yavaşça baş kısmına ve şakaklara masaj yapar. Terapist; nazik esnetme, kaydırma, yoğurma, vuruş ve baskı noktalarının bir kombinasyonunu kullanır. Bu şekilde terapide kan ve enerji akışı uyarmalır.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara