Çekmeköy Masaj Salonu

Çekmeköy Masaj Salonu Aromaterapi masajı farklı nebat özlerinden elde edilen masaj yağları ile uygulanır. Bu masaj türü 6000 yıl önce Antik Mısır’da ortaya çıkmıştır. Eski Yunan kadınları güzelleşmek için kullanıyordu. Bu masajda dikkat edilen en önemli özellik hareketlerin yavaş ama etkili olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip olan aromaterapi masajı masaj yağları ve nebat karışımlarının harmanlanarak etki edilmesidir. Masaj deri yüzeyine birebir tesir edilerek yapılır, Yağların kokusu kişiye ruhsal bakımdan pozitif yönde etki etmektedir. Amaç iyileşme sağlamasıdır ve bu iyileşme gözle görülür bir halde sağlanır.

Yaklaşık olarak 60 dakikada yapılan bu masaj, cildi besler, fizyolojik ve ruhsal rahatlama sağlar. Klasik masaj tekniği ile hafifçeçe ovarak sürülen yağlar önceden seçilebilir. Bu masaj türü, klasik masaj yoluyla olduğu benzer biçimde, kompres yoluyla, solunum/buğu kanalıyla, banyo kanalıyla ve mekanın kokulandırılması yöntemiyle uygulanır. Yağların içerisinde biberiye özü bulunduğundan dolayı nezle ve sinüzit şeklinde hastalıklara iyi gelir. Aromaterapi masajının kökleri Çin ve Hindistan uygarlığından gelmektedir. Eski zamanlarda bu masaj hekimlik yöntemi olarak kullanılır, hastaları iyileştirme esas alınırdı. Aromaterapi masajı, kas kemik ve eklem ağrılarına bel, iltahap ve spor yaralanmalarına karşı iyi gelir.

Uykusuzluk, stres, gerginlik, aşırı sinirlilik şeklinde psikolojik sorunların çözümünde kullanılır. Hafıza ve zihinsel hareketlere iyi geldiği görülmüştür. Bununla beraber bu masaj baş ağrılarını ve migren ağrılarını ciddi oranda azaltır. Kadınlarda regl sancıları, regl öncesi sendromu ve menepoz şikayetlerini aza indirir. Hamilelikte görülen bel ağrılarını azaltır ve şişen yerlerin ödemini atmasında yardımcı olur. Masaj bununla birlikte hem uygulama bununla beraber içerdiği yağlar yardımıyla solunum, dolaşım ve sindirim problemlerını en aza indirir. Kulak, burun ve boğaz enfeksiyonlarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Masaj esnasında ovma, hafifçeçe vurma gibi hareketler olduğundan dolayı selülit ve kilo problemlerinde yardımcı rol oynar. Masaj sonrası terapist vücuda en uygun ve maksimum şikayet edilen hastalığa özel bir yağ önerir. Sakinleştirici, canlandırıcı, enerji veren ve temizleyen yağlar bu iyileştirici etkilerin gözlemlenmesinde en büyük rolü üstlenir.

Aromaterapi masajında açık yara ve iltihaplı yaraları olan, morluk, şişlik, deride hassasiyet gözlenen kişilerde, kemoterapi yahut radyoterapi alan kişiler, yeni ameliyat olmuş, hamile hanımlar, bebekler, çocuklar ve ciddi boyutta varis şikayeti olan kişiler terapiste danışmadan aromaterapi masajını yaptırması sakıncalıdır. Aynı zamanda kan pıhtılaşması problemi yaşayan kişiler doktoruna baş vurmalı, onaylama almalıdır. Kalp hastası olan kişiler terapiste danıştıktan sonra masajı yapmış oldurmalıdır. Ayrıca masajdan önce metal içeren gıdalar tüketilmesi önerilmez.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara