Cevizli Masaj Salonu

Cevizli Masaj Salonu Başka araştırmalar, ürkü atak hastalarının veya öğrenme bozukluğu olan çocukların ince tüylü bir fotoğraf fırçasıyla yüzlerinin hafifçe okşanmasından yarar görmüş olduklerini göstermiş. Masajın yararlarından biri de lenf dolaşımını güçlendirmek ve böylelikle suyun vücutta tutulmasıyla oluşan şişlikleri gidermek.

Tamamı kendinizi düzenli olarak bir masaj terapistinin ellerine teslim etmek için iyi nedenler. Ancak bütçeniz buna elvermiyorsa, kendi yapacağınız bir masajı da deneyebilirsiniz. Elbet kendinize tepeden tırnağa masaj yapmanız mümkün değil ama hiç değilse yüzünüze, düzenli olarak rahatlatıcı bir masaj uygulayabilirsiniz. Yorgun cildinizi canlandırmak ve cildinizin rutubet oranını dengelemek için aşagıda size önereceğimiz beş dakikalık masajı haftada bir yahut iki kere uygulayabilirsiniz.

Cildinizi dinlendirin

Cevizli Masaj Salonu Önce sıcak bir banyo ile gevşeyin ve ısının. Rahat bir sabahlık giyinin, yanınıza bir bardak su alın ve rahatlamaya geçin. Nefesinizle başlayın: Ciğerlerinizi doldurmaya odaklanarak ağır ağır uzun nefesler alın. Burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan verin.

Sonra hafifçe bir yağdan (badem, jojoba yahut esansiyel) elinize damlatın, elleriniz ısınıncaya kadar avuç içlerinize gösterim. Önce geniş, büyük hareketlerle boynunuzun, yanaklarınızın ve burnunuzun üzerinden geçerek alnınıza kadar çıkın. Sonrasında yüzük parmaklarınızın uçlarını ufak dairesel hareketlerle yüzünüzün üzerinde gezdirin.

Gözlerinizin arasındaki, burun kemerinizin üzerindeki boşluktan başlayın, oradan şakaklarınıza dönün. Bunu, baskıyı her seferinde hafifçeçe artırarak üç defa tekrarlayın.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara