Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı Vücudundan beklentisi çok yüksek olan bir sporcu da olsanız, yaralarının ve hastalıklarının iyileşmesi gereken birisi de olsanız, derin doku masajı sizin için bir çok faydayı ortaya koyabilir. Masaj binlerce senedir dünyada fiziksel ve ruhsal stresi alabilmek için kullanılıyor. Günümüzde ise, araştırmalar masajın tek başına yada diğer tedaviler ile ortak bir halde kullanılmasının artrit, anksiyete yada kronik bel ağrıları hususunda verimli bir sonuç alınmasına yardımcı olduğunu gösteriyorlar.

Derin doku masajının temel hedefi, ağrı ve rahatsızlıkları giderirken bedenin kendini tedavi etmesini kolaylaştırmak. Derin doku masajları yalnız rahatlatıcı değiller, bununla birlikte devamlı olarak gerilen ve rahatsız bir konumda kitli kalan kasları uzatma ve gevşetme hususunda da etkililer. Bu masajın tam olarak ne işe yaradığını ve bedeniniz ile zihniniz üzerindeki etkilerini doğrusu bir değerlendirelim.
Derin doku masajı, vücuttaki dokuların alt katmanlarının manipülasyonunu sağlar ve kaslar ile eklemleri oluşturan destekleyici dokuları hedefler. öteki popüler masaj teknikleri ile karşılaştırıldığında, basınç olarak daha düşüktür ve bedenin belli pozisyonlara yönlendirilmesini de ihtiva eder. Bu masaj tipi genellikle yavaş ve sıkı bir halde yapılır.

Derin doku masajı meydana getirilen birey genellikle yüzüstü veya sırt üstü pozisyonda bekler, hedeflenen bölgelere ise bu sırada derin bir baskı uygulanır. Masajın faydalı olmasının temel sebeplerinden birisi ise kan akışını hızlandırıp kaslardaki gerginliği alırken, psikolojik sitresi düşürmesi ve serotonin, oksitosin gibi mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlamasıdır.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara