Kadıköy Masaj Salonu

Kadıköy Masaj Salonu Spor masajı, tüm spor dallarının kullandığı sportif etkinliklerden önce veya sonrasında meydana getirilen bir uygulamadır. Her spor dalı farklı kas ve iskelet sistemini kullandığı için masaj terapistinin nitelikli bilgilere sahip olması gerekir. Masajda önemli olan şey kullanılan malzemeler değil terapistin el becerisi ve bilgisidir. Spor masajını öteki masaj türlerinden ayıran en önemli özellik ritm ve basıdır. Hareketler uyarmacı niteliği taşır ve spor dalına bakılırsa farklılık gösterebilir. Süre ise sporcunun kas ve iskelet sistemine gore değişiklik gösterir. Masaj, bakım ve alıştırma, spor etkinliği sonrasında masaj, spor etkinliği arasında masaj ve rehabilitasyon masajı olarak dörde ayrılır.

Spor masajı, bütün spor dallarının kullandığı sportif etkinliklerden önce yahut sonra meydana getirilen bir uygulamadır. Her spor dalı farklı kas ve iskelet sistemini kullandığı için masaj terapistinin nitelikli bilgilere sahip olması gerekir. Masajda önemli olan şey kullanılan malzemeler değil terapistin el becerisi ve bilgisidir. Spor masajını diğer masaj türlerinden ayıran en önemli özellik ritm ve basıdır. Hareketler ihtarcı niteliği taşır ve spor dalına gore değişiklık gösterebilir. Süre ise sporcunun kas ve iskelet sistemine göre değişiklik gösterir. Masaj, bakım ve antreman, spor etkinliği sonrasında masaj, spor etkinliği içinde masaj ve rehabilitasyon masajı olarak dörde ayrılır.

Masaj terapisi İlk olarak kan dolaşımının hızlanması ve kas dokularının yumuşaması için küçük vurma hareketleri ile başlar ve ondan sonra küçük tazyiklarla devam eder. Masaj terapistti sporcunun ihtiyacına gore farklı teknikler kullanabilir. Masaj hemen sonra bitkin hissedebilir ve minik sızlamalar görülebilir. Bu nedenle masaj sonrası kendinizi daha çok yormamalı, direkt olarak duş almalı, vücudu dinlendirmeli ve ağır yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Masaj terapisi ilk olarak kan dolaşımının hızlanması ve kas dokularının yumuşaması için küçük vurma hareketleri ile adım atar ve ondan sonra ufak tazyiklarla devam eder. Masaj terapistti sporcunun ihtiyacına bakılırsa farklı teknikler kullanabilir. Masaj ondan sonra bitkin hissedebilir ve ufak sızlamalar görülebilir. Bundan dolayı masaj sonrası kendinizi daha çok yormamalı, direkt olarak duş almalı, vücudu dinlendirmeli ve ağır yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara