Kartal Masaj Salonu

Kartal Masaj Salonu Abhyanga masajı, evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir masaj türüdür. Vücut nemlendiricisi ve özel masaj yağları ile uygulama yapılmalıdır. Kendi vücut tipinizine bakılırsa uygulayacağınız bu masaj türü, vücudu şifalandırmak için ve ruhsal anlamda motive olmak için uygulanmaktadır. Kan dolaşımını hızladırarak dairesel hareketler eşliğinde iyileşme gücünü arttırmak için uygulama yapılır. Bünyeyi dengelendirmek, stres ve gerginlikten uzak durmak için meydana getirilen bu masaj türü pozitif neticelar vermektedir. Psikolojik anlamda çok faydalı olan bu masaj türü, ağır kaygı bozuklukları, odaklanma ve aşırı öfke ve kriz durumlarını denetim eder. Birey tinsel huzuru ve dinginliği yakalar.

Abhyanga masaj, vücudu ve zihni zinde tutmak, kan dolaşımını ve metobolizmayı arttırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve sinir sistemini dengelemek için uygulanır. Yaşlanmayı ertelemek için de meydana getirilen bu masaj türü hücrelere daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak cildi tazeler. Detoks görevi görür ve kasları esnekleştirerek, fiziki gerginliği ortadan kaldırır. Bu masajın gmeşhurk olarak vücudu fazla yormadan yapılması tavsiye edilir. Masaja, avuç içine ılık yağ masajları ve kremleri dökülerek vücudun en baş noktası olan kafa noktasından başlanır, minik dairesel hareketlerle ve parmak uçlarıyla minik baskılar yaparak ovalanır. Daha sonra boyun ve ense kısmında baskıları arttırarak işleme devam edilir. Boyun ve enseye bu işlemi yapmak çakraları açacak eğer varsa tutulmaları ortadan kaldıracaktır.

Daha sonrasında önemli olan karın bölgesine geniş dairesel hareketlerle baskı uygulanır. Bu hareketler organlarımız rahatlar, sindirim sistemimiz kan dolaşımı artması sebebiyle hızlanır ve metobolik anlamda rahatlama sağlanır. Kalça ve basen bölgesinde ufak minik vurarak titreşim gönderilir ve bu sayede selülit ve yağ oluşumu engellenir. Selülit ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olan çatlak oluşumu engellenir. Küçük vurma hareketinden sonra aşağı-yukarı şeklinde yavaşçça hareket edilir ve bu işlem uzun süre tekrarlanır. Sonrasında uzun ve yüksek baskılarla oval şekilde hareket edilir. Oradan bacaklara inilir bacaklarda kas ve kemiklere sert baskılar uygulanarak kasların ve kemiklerin rahatlaması sağlanır, adım atmakta zorluk çekmeyi ve bacak içinde bulunan sinirlerin gerginliğini azaltır. Arkasından vücudun en önemli noktası olan ayaklara gelinir. Tüm sinirler ayak tabanında olduğundan ufak baskı hareketleriyle dairesel şekilde ovulur, tüm sinirler uyarmalır ve taban yumuşatılır.

Masaj türünde gebeliği etkileyecek bir yan etki bulunmamaktadır fakat hemen hemen gebeliğin başındaysanız doktorunuza danışılması tavsiye edilir. Açık yaralara uygulama yapılmaz. Morarmış, kızarmış ve deride şişme meydana gelen bölgeler var ise tavsiye edilmez, aksi şekilde ödem oluşur ve iyileşme sürecini negatif etkiler.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara