Kartal Spa Salonu

Kartal Spa Salonu temelini Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbı oluşturur. Geleneksel biçimiyle Nuad Bo-Rarn olarak da malum Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu gövde çalışması terapisidir.

Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir.

Ovma ve sıkma yöntemi kullanılan masajın aksine Thai masajında, esnetme ve germe yöntemi kullanılır.

Thai masajı, stresi azaltıp yorgunluğu alır, kan dolaşımını da artırıp vücuda enerji verir. Yoğun çalışma hayatı ve stresli günlerin neden olduğu ruhsal ve fiziksel hasarı gidermeyi fakatçlar.

Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj, Thai uygulamasında “sen” denilen vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından kaynaklanır. Vücutta 70,000’in üzerinde “sen” olduğu söylenir.

Thai masajı en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır.

Kartal Spa Salonu Masaj yarı sert zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırlan Thai masajında 50’yi aşkın germe, çekme, esnetme ve bası hareketi olduğu belirtilir.

Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj en az bir buçuk saat sürer.

Uygulanan güç vücuttaki gerilimi serbest bırakır. Uygulayıcı bununla birlikte vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

Thai masajı dört pozisyonu ihtiva eder:
Masajı alan birey sırtüstü yatarken vücudun ön kısmına masaj uygulaması
fert her iki tarafı üzerinde yatarken vücudun yan taraflarına masaj uygulaması
kişi yüzükoyun yatarken vücudun arka kısmına masaj uygulaması
Oturma pozisyonu
Thai masajının en önemli prensiplerinden biri, kişiyi bir sonraki masaj adımına hazırlayan ardışık hareket akışının sürmesidir. Uygulayıcı aralıksız yavaş ritmi sürdürebilmek için pozisyonunun her vakit farkındadır. Yoğun ve güçlü basınç, “sen” boyunca enerji akışının serbest bırakılması ve kişiyi bir sonraki geniş aralıklı esnemelere hazırlamak için miyofasiya yahut kas bağ dokularının yumuşayıp gevşemesini sağlar.

Olmak üzere uygulamanın iki stili vardır. Kuzey stilinin daha yumuşak olduğu düşünülür. Güney stili ise daha hızlı ve kimi zaman de daha şiddetlidir. Ayrıca güney stili Tayland’da daha yaygın olarak kullanılsa da, kuzey stili ABD’de daha popüler hale gelmiştir.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara