Küçükyalı Masaj Salonu

Küçükyalı Masaj Salonu Sauna uygulaması, usulüne uygun yapıldığı sürece insan vücudu için oldukca faydalı bir uygulamadır.Saunada ne kadar kalınmalı? Sauna prosedürü esnasında vücut, vücutta bulunan fazla suyun toksinleri terleterek atılmasına destek sağlar. Sauna işlemi esnasında uygulamanın uzunluğu tehlikeli sonuç öneme sahiptir.

Saunada geçirilen süre uygun şekilde hesaplanmalıdır. Saunada kalma süresi, uzmanlar tarafınca 30 dakika olarak belirlenmiştir. Ayrıca 5 dakikadan azca kapalı kalmanın da vücuda aslabir etkisi yoktur. Yani bu süreyi doğru belirlemelisiniz.

Ortalama uygulama süresi 15 dakikadır. Bu aralığın uzatılması sağlık problemlerına neden olabilir.
Saunada gereğinden fazla kalırsanız, vücudun su dengesini bozarak fazla su vücuttan atılır.
Yararlı vitamin ve minerallerin kaybına ve ek olarak vücuttan fazla suyun atılmasına niçin olur.
Vücuttaki fazla su, beyin kanaması ve kalp krizi benzer biçimde önemli sağlık sorunlarına niçin olur.
Uzun soluklu sauna kullanımı özellikle yüksek tansiyonu olan kişilerde tansiyonu yükseltir.
Vücutlarından fazla su çıkan kişilerde ani bayılma görülebilir.
Bu sebeple saunada kalma süresi fazlaca önemlidir.

Saunakişinin rahatlamasını ve vücudunun dinlenmesini sağlar. Doğrusu insan vücudu için oldukca faydalıdır diyebiliriz; elbette saunada kalma süresini aşmadığınız sürece.

Saunaya Haftada Kaç Gün Girilmeli?
Küçükyalı Masaj Salonu Unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri sauna sıcaklığını 100 derece yöreında tutmaktır.Sauna süre aralığıbu ısı değerine gore ayarlanmalı. Atmosfer düzenli aralıklarla suyla hafifçeçe nemlendirildiğinde solunum sistemi rahatlar. Ancaksauna odasının bazı bazı havalandırılmasını sağlamak yaşamsal önem taşımaktadır. Sauna haftada üç defadan ve 15 dakikadan fazla kullanılmamalıdır. Saunada geçirilen süre 3, 5 dakika ile başlayıp ilerleyen günlere doğru kademeli olarak uzatılabilir sadece on beş dakikayı geçmemelidir.

Sauna; kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı, yüksek gerilim, böbrek hastalığı veya astımı olan kişiler tarafınca kullanılmamalıdır. Son araştırmalarda, tertipli olarak sauna kullanan erkeklerde ısının sperm sayısını azalttığı gösterilmiştir. Kısırlık yaşayan erkekler saunayı kullanmaktan kaçınmalıdır.

Saunaya Giderken Ne Giyilmeli?
Saunaya ilk kere gelen müşteriler ne giyileceği konusunda biraz stres yaşayabilir. Öncelikle Spa tesislerinde kaygıya yer yoktur; kapıdan girdiğiniz andan itibarenferahlamayaşarsınız; müziğin ve ambiyansın etkisiyle rahatlamaya ve gevşemeye başlayabilirsiniz. Birçok Spa, konuklara havlu, peştamal, bornoz ve terlik sağlar. Hamam yada Sauna’ya bikini yada mayo ile katılabilirsiniz sadece masaj esnasında vücuttaki dolaşımı bozacak elastik kumaşların kullanılması önerilmez.

Saunadan sonrasında Duş Alınır Mı?
Ahşaptan yapılmış, insanların rahat bir şekilde yatıp oturabileceği büyüklükte, içi sıcak ve kuru hava ile doldurulmuş bir tür sıcak hava banyosudur.Sauna sonrası duşgözeneklerin kapanması için önemlidir. Genel olarak sauna sıcaklığı 40 ile 90 santigrat derece içinde değişmektedir. Tavan yüksekliğinde, sıcaklık 100 santigrat dereceye yaklaşıyor.

Saunaya girmeden önce gözlük, kontakt lens, takı, saat benzer biçimde giysi ve eşyalar çıkarılmalıdır (bunlar yüksek sıcaklıkta kişiyi rahatsız eder ve zarar görebilir).
Sıcak su ve sabunla rahatlatıcı bir duş alın.
Saunadan 5 ila 15 dakika sonra kendiliğinden terleme başlayınca çıkın (Dikkat! Saunada 5 dakikadan az kalmak yarar sağlamaz, 30 dakikadan fazla kalmak da fenadür).
Başka bir duş alarak yada havuzda yüzerek vücut soğutulmalıdır.
10 ila 20 dakika uzanarak vücut ısınızı düşürmeye devam edin.
Daha sonra saunaya dönülmelidir (bu ikinci seansta tahta bir kovaya eklenen Küçükyalı Masaj Salonu sauna parfümü ile az miktarda su bir kepçe ile alınarak sıcak soba taşlarının üzerine dökülerek saunadaki rutubet arttırılır ve saunadaki nem arttırılır. (Vücuda masaj fırçası yada nebat yapraklarından yapılmış naturel bir fırça ile masaj yapılabilir)
Sauna kullanımdan sonrasında vücut 20 dakika dinlendirilir. Önce sabunlasauna sonrası duşardından soğuk bir duş (cilt gözeneklerini kapatmak için) almalı ve ardından vücut tamamen soğuduktan sonrasında giyinmelisiniz
Ev İçin Sauna yapmış oldurılabilir Mi?
Türkiye’de konut sektörünün genişlemesine paralel olarakev tip saunayapılır mı sorularına olan talep de arttı. Yerli sauna üretiminin çoğu, villa biçimı veya dubleks konutların taleplerini karşılamaya yöneliktir.

Toplu konutlarda paylaşımlı saunalar yaygın olsa da bireyler ev tipi saunayı sıhhat ve temizlik açısından ve konutun değerini artırmak için tercih etmektedirler. Ev tipisauna yapımıiçin 1m2 veya 1.5m2 alan uygundur. Ev saunaları bir veya iki kişiliktir. Ev saunası yapım prosedürü üç kategoriye ayrılabilir: ısmarlama, hazır kabin saunası ve ısmarlama kabin saunası. Bu kategorilerden evinize uygun olanı rahatlıkla yapmış oldurabilir ve evinizde sauna keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara