Küçükyalı Spa Salonu

Küçükyalı Spa Salonu Yoğun stresli dakikaları geride bırakmanın yanında fizyolojik olarak da etkili neticelar yaratanSPA nedir?Zamanla yarattığı etkinin fark edilmesiyle hızla dünyaya yayılan SPA kavram olarak su ile yapılan terapi ve bakımları ifade eder. İngilizce Selus Per Aqua kelimelerinden gelir ve ‘sudan gelen sağlık’ anlamı taşır.

Tarihte Roma devri kadar eskilere dayanan köklü bir terimdir. Roma’da savaş sebebiyle bitkin düşen askerlerin yaralarını daha çabuk iyileştirme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Günümüze kadar korunabilmiş bir kültürdür.

Suyun yanında kullanılan aromatik yağlar ve naturel taşlar ile yapılan masajları kapsar. Temel amacı ferdin fizyolojik ve ruhsal olarak rahatlama beklentisini karşılamaktır. Bu hizmetin sunulmuş olduğu yerlerSPA merkeziolarak isimlendirilir. Onlarca seçenek bulunan masaj türleri içinde aroma terapi masaj, klasik İsveç masajı, antistress masaj, Thai masajı, Bali masajı en çok tercih edilen türlerdendir.

SPA’nın vücuda olan yararlarıarasında en bilinen vücutta kan dolaşımını düzenleyerek rahatlama sağlamasıdır. Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Sindirim sisteminin düzenlenmesinde ve romatizmal rahatsızlıkların iyileşmesinde yardımcıdır. Özellikle egzersiz sonrası kasları yumuşatıp gevşetebilmesiyle öne çıkar.

Küçükyalı Spa Salonu Kemik ve eklemlerdeki ağrıyı alır ve rahatlatır. SPA terapileri içinde bulunulan ambiyans kanalıyla ruha, aromaterapi ve masaj teknikleriyle vücuda iyi gelmektedir. Derinin ve cilt dokusunun kalitesini arttırır. Cildin yenilenerek güzelleşmesini sağlar.

SPA Ne İşe Yarar?
Şehir hayatında her geçen gün artan stres, hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme, hava kirliliği şeklinde yaşam kalitesini düşüren faktörlerin tesirini azaltır. Özellikle enerji kaybı benzer biçimde sinir sistemindeki negatif gelişmeler ve zihinselyorgunluk için SPAtavsiye edilmektedir. Vücutta biriken aşırı elektrik yükünü alarak rahatlama sağlar.

Deri ve cilt problemlerinin giderilmesine, cilt kalitesinin artmasına katkı sağlar. Özellikle selülit görünümünden kurtulmak için başvurulan favori seçenektir. Huzursuzluk ve depresif ruh halinin iyileştirilmesine destekdır. Uyku bozukluklarının giderilmesi ve uykusuzluk problemlerinde de etkili olmaktadır.

Kimler SPA’ya Gidebilir?
Organik bir şifa kaynağı olan suyun iyileştirici etkilerinden faydalanmak isteyen kişiler için SPA ideal bir etkinliktir. Ek olarak stresli iş hayatından uzaklaşmak isteyen, kendine kaliteli zaman ayırmak isteyen kişiler tarafınca da sıklıkla tercih edilir. Ruhunu ve bedenini dinlendirme ihtiyacı olan her yaşta insan SPA’dan yararlanabilir. Kendisini sessizliğin ve dinginliğin kollarına bırakarak rahatlamanın hazzını çıkarabilir.

Günümüzde doğa ile iç içe tatil planları yapılırken SPA deneyimini de dahil etmek çok revaçta. Özellikle Uzak Doğu, Bali adaları, Filipinler, Maldivler şeklinde egzotik alanlara meydana getirilen seyahatlerde SPA masajının fazlasıyla popüler olduğunu görmekteyiz. Ayrıca SPA yaz kış fark etmeden, hava koşullarından bağımsız şekilde istenilen her dehemmiyet değerlendirilebilecek bir seçenektir.

SPA Yorgunluğa İyi Gelir Mi?
SPA’nın en önde gelen tesiri yorgunluk hissini ortadan kaldırıp kişiyi önceki dinamik yapısına kavuşturmasıdır. Masaja birlikte rol alan yağlar ve güzel kokular zihni uyararak zinde hissettirir. Hafta sonuna bir SPA randevusu oluşturan birey tüm bir haftanın yorgunluğunu bu sayede atabilir. SPA ortamında yakılan rahatlatıcı hoş kokulu tütsüler, dinlenen sakinleştirici müzikler de yorgunluğun giderilmesinde etkilidir.

Küçükyalı Spa Salonu Sıhhat anlamına gelen Wellness kavramı bir yaşam biçimini ifade eder. SPA bedenen ve ruhen sağlıklı kalmayı amaçlayan bu yaşam biçiminin önemli bir parçası haline gelmiştir. çünkü masajların SPA & Wellness olarak da adlandırıldığı olur. Bir SPA merkezine girildiğinde gmeşhurk yaşamın kaosu dışarda kalmış olur. İnsanlar kapıdan girmiş olduğu anda müzik ve atmosferin etkisiyle rahatlamış hissetmeye başlar.

Profesyonel SPA icra eden şirketlerKişinin ihtiyacı ve kişisel tercihlerine göre seçeceği masaj türünde kaliteli bir hizmet alabilmesi için çalışılan ekip çok önemlidir. Kullanılan teknik ve yöntemler bakımından profesyonellik gerektirenSPA uygulamasıtam teşekküllü masaj merkezlerinde büyük ilgi görüyor. Özellikle oteller kendi bünyelerinde SPA merkezleri açarak müşterilerine oldukça kapsamlı hizmet sunmakta.

Kaliteli malzeme ve doğru üretim teknikleri kullanarak SPA & Wellness alanlarını tasarladığımız firmalara sitemizin referanslarımız kısmından ulaşabilirsiniz. Ustalaşmış SPA yapımı alanında 35 senedir tasarladığımız çağdaş ve özgün tasarımlarla önde gelen firmalardan biriyiz. Isterseniz uygulama ve projelerimizi inceleyebilir veSPA maliyeti hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizlere danışabilirsiniz. Tüm SPA & Wellness alanlarınızın tasarım, projelendirme ve uygulama aşamalarında sizlere detaylı data verip çözüm sunabilmemiz için bizimle bildirişime geçebilirsiniz.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara