Maltepe Masaj Salonu

Maltepe Masaj Salonu Bali masajı Endonezya’nın Bali adasına özgü bir tekniktir. Son yıllarda verdiği yenilenme ve arınma hissi ile çok popülerleşmiştir. İsveç masajından esinlenilen Bali masajı saç derisinden ayak tırnaklarına kadar vücudun her noktasını rahatlatmayı fakatçlar. Bali masajında terapiden pozitif sonuç almak adına değişik yağlar kullanılmaktadır. Bunlar, jojoba, monoi, susam, hindistan cevizi, ylang ylang ve gül yağlarıdır. Endonezya’ya özgü olan ve psikoloji düzelttiğine inanılan frangipani yağı ise masajın nihayetinde kullanılır.

Bali masajının faydaları saymakla bitmez. Vücudun rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlar, en temel hedefi budur. Kan dolaşımını hızlandırır, ayak parmaklarından saç teline kadar olan bu masaj kan dolaşımını hızlandırması sayesinde kişiye enerji katar ve rahatlama hissi verir. Çeşitli yağların kullanılması ve işlemin ufak hareketlerle ovarak yapılmasından dolayı depresyon ve strese iyi gelir. Akupresür tekniği yardımıyla baş ağrılarını ciddi oranda azaltır. Gerilmiş olan kaslarımızı açar ve migrene iyi gelir.

Gene kullanılan yağlar yardımıyla masajı yaptıran bireyin uykusu düzene girer, sakinlik katar. Kan dolaşımının hızlanması sebebiyle toksinler vücuttan hızlı bir halde atılır ve bağışıklık sistemimiz düzene girer. Tertipli yaptırıldığı takdirde Bali masajı kadınlarda kan dolaşımının azalması ve sinirleri rahatlatması sebebiyle regl dönemini düzenler ve regl öncesi sendromu hafifçe atlatmaya destek sağlar. Regl sancılarını en aza indirir ve krampları ortadan kaldırır. Bali masajında hem de peeling tesiri ve taktikleri görülür, çeşitli yağlar karıştırılarak meydana getirilen bu masaj cildin güzelleşmesine destek sağlar ve ten rengi hafifçe oranda açılır. Bali masajı genel olarak bir saatte tamamlanır.

Masaj öncelikle yağlardan yapılmış olan peeling ile başlar ve bu sayede tüm ölü derilerin atılması sağlanır. Peeling’den sonra ‘boreh’ aşamasına geçilir ve bu aşamada kan dolaşımını hızlandırma amacıyla zencefil ve kırmızı biberden oluşan karışımla vücuda ovarak masaj yapılır. Peşinden vücuda yoğurt maskesi sürülür ve bekletilir daha sonra bu maske çiçek özlerinden hazırlanmış su ile temizlenir. Bu temizlenmeden sonrasında fert vücudunda ki toksinleri atması için sıcak ortamda nebat çayı içer. Daha daha sonra aromaterapi ve refleksoloji masajlarına geçilir. Bu aşamada hangi yağların kullanılacağına birey karar verir. Masaja ayaklardan başlanır, bunun sebebi tüm sinirlerin ayak tabanlarında bulunmasından oluşur. Refleksoloji adında olan yöntem yardımıyla vücut ayak tabanından meydana getirilen baskı ile gevşer.

Bali masajını yapmış olduran kişiler riskleri göz önünde bulundurarak dikkat etmelidir. Birçok yağ çeşidi kullanıldığından dolayı, kişide alerjik fonksiyonlar görülebilir. Açık yarası, deri enfeksiyonu olanlara masaj önerilmez. Masaj yapmış olduran kişinin herhangi bir iç hastalığı varsa terapiste danışarak masaj yapmış oldurılması önerilir.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara