Pendik Masaj Salonu

Pendik Masaj Salonu Vücutta hasar görmüş yada yıpranmış kas ve organların tekrar sağlıklarına kavuşabilmesi amacını taşıyan medikal masaj yumuşak dokuların uyarmalarak fizyolojik bir rahatlama elde edilmesini fakatçlar. Özellikle fizyoterapi alanındaki gelişmeler doğru şekilde uygulanan masajın ağrı giderici, kan dolaşımını düzenleyici ve kas yapısını toparlayıcı etkiye sahip olduğunu göstermektedir.

Ülkemizde uygulanan koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamına alınmış olan tıbbi masaj reçete edilebilir ve sigorta kapsamına girebilmektedir.

Medikal Masaj nasıl Yapılır?

Uzman hekim tavsiyesi ile yapılacak olan masajda öncelikle sorunlu bölgeler ele alınır. İşlem dıştan içe olacak şekilde vücudun farklı bölgelerine değişik özelliklerde uygulanabilir. Her kas grubunun ayrı özelliklere haiz olduğu düşünülerek bunlara özel bir uygulama sıralaması tercih edilir. Özellikle sırt, bel, bacak ve kollarda farklı sayıda seanslar ile büyük dolaşım sisteminin rahatlatılması hedeflenir. Uygulama esnasında ağrılı bölgelerin tedavisi amaçlandığından acı seviyesinde yükselme gözlenebilir. Medikal masaj uygulaması tedaviyi destekleyici olduğundan mutlaka uzman masörler tarafından yerine getirilmelidir.

Bölgesel gerçekleştirilen masaj uygulamalarında her bölgeye minimum 10-15 dakika uygulama yapılmalıdır. Tüm vücut uygulamalarda ise 30 ila 45 dakika içinde bir zaman ayrılmalıdır. Bu süre hastanın genel sıhhat durumuna bakılırsa değişim izah edebilir. Tam tedavi elde edebilmek için masajın kaç seans uygulanacağı dokulardaki patolojik bulgulara ve hastanın tedaviye verdiği yanıta göre belirlenebilir.

Medikal Masajın Uygulama Alanı

Masa başı işlerde çalışanlamış olurın büyük bir çoğunluğunda bel, boyun, sırt ve baş bölgelerinde rahatsızlıklar baş göstermektedir. Uzmanlar tarafınca meydana getirilen çalışmalarda doğru vücut şeklinin artık sağlanamadığı birçok olay ile karşılaşılıyor. Bu problemler ile baş edebilmek amacı ile kafi hareketin yanı sıra kişilerin tıbbi destek alması da gerekir. Masaj bu durumlarda hekim tarafından gerçekleştirilen tedaviye bir ek olarak görülebilir. Günümüzde birçok tıp hekimi de hastalarına ilaç ve fizyoterapiye ek olarak masaj uygulamasını tavsiye etmektedir.
Birçok insanın yaşam kalitesini düşüren bel fıtığı, menüsküs, omurilik rahatsızlıkları, kemik erimesi, Parkinson benzer biçimde hastalıklarda da yardımcı tedavi metodu olarak uygulanabilmektedir.
Kas dokusundaki fonksiyonel yetersizlikler, spor kazaları sonucu oluşan aktif veya pasif zorlanmalar, eklem hastalıkları, yumuşak dokuda oluşan romatizma sorunu, bölgesel ödem sorunları, postür bozuklukları, skolyoz ve de selülit şeklinde durumlarda da uygulamanın faydası görülmektedir.
Fizyolojik rahatsızlıkların yanı sıra psikolojik sorunlarda da tıbbi masaj hastaya yardımcı olacak bir süreçtir. Sinir dokularına yapılacak uzman müdahaleler sayesinde özellikle depresyon, anksiyete, kaygı sorunları daha baş edilebilir bir seviyeye indirilebilir. Hastanın fiziksel ve mental olarak rahatlamasını sağlar.
Hamile kadınların sıklıkla karşılaştığı sırt, ayak ve bel ağrılarının tedavisinde de bu masaj yöntemi güvenli bir halde uygulanabilmektedir.
Medikal Masajın Uygulanmaması ihtiyaç duyulan Durumlar

Açık yaralarda, kırık ve çıkık benzer biçimde kemik problemlerında, etken kas zedelenmelerinin ilk aşamalarında, bazı damar hastalıklarında ve kanser hastalarında uygulama tavsiye edilmez.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara