Pendik Spa Salonu

Pendik Spa Salonu Aromaterapi masajı farklı bitki özlerinden elde edilmiş masaj yağları ile uygulanır. Bu masaj türü 6000 yıl önce Antik Mısır’da ortaya çıkmıştır. Eski Yunan kadınları güzelleşmek için kullanıyordu. Bu masajda dikkat edilen en önemli özellik hareketlerin yavaş ama etkili olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe haiz olan aromaterapi masajı masaj yağları ve nebat karışımlarının harmanlanarak etki edilmesidir. Masaj deri yüzeyine birebir tesir edilerek yapılır, Yağların kokusu kişiye ruhsal bakımdan pozitif tesir etmektedir. Fakatç iyileşme sağlamasıdır ve bu iyileşme gözle görülür bir halde sağlanır.

Ortalama olarak 60 dakikada yapılan bu masaj, cildi besler, fizyolojik ve ruhsal rahatlama sağlar. Klasik masaj tekniği ile hafifçe ovarak sürülen yağlar önceden seçilebilir. Bu masaj türü, klasik masaj kanalıyla olduğu benzer biçimde, kompres yoluyla, solunum/buğu kanalıyla, banyo yöntemiyle ve mekanın kokulandırılması yöntemiyle uygulanır. Yağların içinde biberiye özü bulunmuş olduğundan dolayı nezle ve sinüzit benzer biçimde hastalıklara iyi gelir. Aromaterapi masajının kökleri Çin ve Hindistan uygarlığından gelmektedir. Eski zamanlarda bu masaj hekimlik yöntemi olarak kullanılır, hastaları iyileştirme esas alınırdı. Aromaterapi masajı, kas kemik ve eklem ağrılarına bel, iltahap ve spor yaralanmalarına karşı iyi gelir.

Pendik Spa Salonu Uykusuzluk, stres, gerginlik, aşırı sinirlilik benzer biçimde psikolojik sorunların çözümünde kullanılır. Hafıza ve zihinsel hareketlere iyi geldiği görülmüştür. Bununla beraber bu masaj baş ağrılarını ve migren ağrılarını ciddi oranda azaltır. Hanımlarda regl sancıları, regl öncesi sendromu ve menepoz şikayetlerini aza indirir. Hamilelikte görülen bel ağrılarını azaltır ve şişen yerlerin ödemini atmasında yardımcı olur. Masaj bununla birlikte hem uygulama bununla birlikte ihtiva ettiği yağlar yardımıyla solunum, dolaşım ve sindirim sorunlarını en aza indirir. Kulak, burun ve boğazca enfeksiyonlarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Masaj esnasında ovma, hafifçeçe vurma şeklinde hareketler olduğundan dolayı selülit ve kilo problemlerinde yardımcı rol oynar. Masaj sonrası terapist vücuda en uygun ve en çok şikayet edilen hastalığa özel bir yağ önerir. Sakinleştirici, canlandırıcı, enerji veren ve temizleyen yağlar bu iyileştirici etkilerin gözlemlenmesinde en büyük rolü üstlenir.

Aromaterapi masajında açık yara ve iltihaplı yaraları olan, morluk, şişlik, deride duyarlılık gözlenen kişilerde, kemoterapi ya da radyoterapi alan kişiler, yeni ameliyat olmuş, hamile hanımlar, bebekler, çocuklar ve ciddi boyutta varis şikayeti olan kişiler terapiste danışmadan aromaterapi masajını yaptırması sakıncalıdır. Bununla birlikte kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişiler doktoruna baş vurmalı, onaylama almalıdır. Kalp hastası olan kişiler terapiste danıştıktan sonra masajı yapmış oldurmalıdır. Ayrıca masajdan önce metal içeren gıdalar tüketilmesi önerilmez.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara