Şerifali Masaj Salonu

Şerifali Masaj Salonu ifade etmek gerekirse, masaj terapisi vücudunuzun yumuşak dokularını değişen derecelerde hareket ve basınç kullanarak manipüle eden bir tedavidir. Bununla beraber, masaj terapisi uygulaması bundan çok daha nüanslıdır. Seçtiğiniz masaj terapisinin türüne bağlı olarak, yoğurma ve uzun vuruşlardan titreşime, dokunmaya ve sıcaklık uygulamasına kadar her şeyi bekleyebilirsiniz.

Mersin Masaj Salonu; kökleri eski Çin, Mısır, Japonya ve Yunanistan’da olan asırlık bir uygulamadır. Bu eski uygarlıkların her biri masajı çok çeşitli tekniklerle tıbbi bir yarar olarak geliştirdi ve uyguladı. Uygulamalarını yazılı olarak belgelediler ve ayrıca zanaatlarını öğretecek okulları vardı.

Bu kültürler farklı masaj çeşitlerini uygulamalarına karşın, sonuç genellikle aynıydı: kas gerginliğinde azalma, stres ve ağrı ve artan refah ve genel sıhhat hissi. Masaj kelimesi ve büyüsü yayıldıkça, modern batı medeniyeti hem sıhhat bununla beraber eğlence açısından masajı benimsemeye başladı. Araştırma, masaj terapisinin ABD’de 2017’de 16 milyar dolarlık bir sanayi bulunduğunu tahmin ediyor. Ve bir masaj terapisti bulmak her zamankinden daha yaygın: doktor muayenehaneleri, özel ev içi muayenehaneler, isteğe bağlı uygulamalar ve tatil deneyimleri, bunu kendiniz denemek için bir fırsat sunuyor.

Masajın popüler olmasının sebepleri açıktır: Açıkça meydana getirilen rekreasyonel yararların yanı sıra çalışmalar, masajın ciddi koşulların semptomlarını iyileştirmek için ne kadar güçlü olabileceğini kanıtlamıştır. Aslına bakarsak, erişkin Amerikalıların yaklaşık %19’u bir yıllık süre içinde minimum bir masaj aldı – ve çoğu bunu sağlık yararlarından yararlanmak için yaptı.

Tabii ki, aslabir Şerifali Masaj Salonu birbirine benzemez. Belirli amaçlar göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Genel olarak güvenli olmasına karşın, belirli koşulları olan kişiler, mevcut problemlerı daha da fenaleştirecek masaj uygulamalarından kaçınmalıdır. Bu yazı boyunca, durumunuzu iyileştirmek için masaj terapisi kullanmamanız gereken olağanüstü anlamış olurın yanı sıra masajın iyi mi çalıştığını inceleyeceğiz.

Masaj Salonu iyi mi çalışır?
Masaj, sağlığınızı ve zindeliğinizi iyileştirmek yada hatta daha rahat hissetmenize yardımcı olmak için sizler düşünülerek yapılır. Bazı masaj terapistleri, keyifli bir deneyimin tonunu belirleyen bir ambiyans yaratmak için kendi yollarından çıkarlar. Bunu rahatlatıcı müzik, loş ışık ve hoş kokularla başarabilirler. Buluşma alırken masaj terapistinizle görüşmeyi bekleyebilirsiniz. Başlamadan önce farkında olmaları gereken belirli ağrılarınız yada geçmiş rahatsızlıklarınız olup olmadığını merak ederler.

Genel danışım bittikten sonra, birçok terapist size giysilerinizi çıkarmanız için bir alan sağlar, böylece size daha iyi masaj yapabilirler. Bu olduğunda, odayı terk edecekler ve değişmenize izin verecekler. Çoğu vakit üzerini örtecek bir bez ya da havlu alırsın, böylece tamamen açığa çıkmazsın. Bundan sonrasında, masaj koltuğunda veya masaj masasında 30-90 dakika masaj yapacaksınız. Seans sonlandığinde, odayı terk ederler, böylece kendi başınıza giyinebilirsiniz. Bir masaj için giysinizi çıkarmada rahat değilseniz, endişelenmeyin. Bazı masaj türleri aslında kıyafetle gerçekleşir. Veya bu endişeyi masaj terapistinize iletebilirsiniz ve onlar sizi karşılamanın bir yolunu bulacaktır.

Masaj hangi koşulları tedavi etmeye yardımcı olabilir?
Masajın faydalarını destekleyen pek çok anekdot kanıtı var. Sadece daha ciddi kanıtlar arıyorsanız, masajlar ile azalan ağrı ve çeşitli durumlar için semptomlar arasındaki bağlantıyı gösteren çok sayıda çalışma var. Çalışmalar, masajın aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli koşullar için semptomları iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir…

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara