Şile Masaj Salonu

Şile Masaj Salonu vücudu rahatlatmak, canlandırmak ve iyileştirmek için farklı türden fiziksel temasların kullanıldığı bir tedavidir. Çok çeşitli duygusal ve fizyolojik sağlık problemlerını tedavi etmek için kullanılır ve bir spa kategorisindeki en popüler tedavilerden biridir.

Masaj Terapisi Nedir?
Masaj: cildin ve kasların okşanması, yoğurulması, ısıtılması, yuvarlanması gibi teknik hareketlerden oluşur.

Her biri büyük ölçüde farklı kökenlere ve amaçlara haiz çok sayıda farklı masaj türü vardır. Bazıları yatıştırıcı kas ağrısına odaklanır; bazıları artan enerji seviyelerinde; bazıları belirli bir fiziksel durumu iyileştirmeyi fakatçlar; bazıları bir tek rahatlamanıza yardımcı olmak için uygulanır.

Masaj, birçok yönden kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve tüm vücudunuzda, kemikleriniz, kaslarınız, kalbiniz, cildiniz, nefesiniz, sindiriminiz ve zihinsel sağlığınız için pozitif bir etki oluşturur.

Şile Masaj Salonu Kan dolaşımını artırır, vücudunuzun iyileşmesine ve genellikle daha verimli çalışmasına yardımcı olan hem kan bununla birlikte lenf olmak üzere derin dolaşımı ihtarr. Vücudunuzu, vücudunuzda sizi mutlu eden naturel kimyasallar olan endorfin üretmeye teşvik eder.

Masajın sağlığa faydaları nedir?
Terapötik masaj, çeşitli biçimlerinde, çok çeşitli şikâyetleri iyileştirmeye ve hafifletmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar, anksiyete ve ürkü ataktan astım, kabızlık ve yüksek tansiyona kadar stresle ilgili sorunları gidermede özellikle iyi bulunduğunu gösteriyor. Ağrının giderilmesinde etkilidir, kronik ağrı, sırt ağrısı ve hatta artriti tedavi eder. Ek olarak inme ve kanser hastalarında ve bunama hastalarında giderek daha çok kullanılmaktadır.
Masaj, organlarınıza ve dokularınıza ulaşan oksijen ve gıda miktarını artıran kan akışını teşvik eder. Masaj vücudunuzu “iyi şeyleri” dolaştırmaya teşvik ederken; bununla beraber onu “kötü şeylerden” – atık ürünler, toksinler, karbondioksit ve fazla sudan – kurtulmaya teşvik eder. Sinir sistemini uyarmak ve lenfatik sistemi iyileştirmek de bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

Belirli fiziksel yaralanmaları veya zorlukları tedavi etmek ve bir spor yaralanması geçirdikten sonrasında rehabilitasyona yardımcı olmak için kullanılabilir. Ayrıca, daha fazla kas yada doku hasarını önlemeye ve bir sporcunun hareket aralığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Tamamlayıcı masajların çoğunun en büyük etkilerinden biri, kendinizi daha iyi hissetmenizi, cildinizde daha rahat, sakin ve rahat olmanızı sağlayabilmesidir.

Masaja Gitmeden önce
Masajlar değişiklik gösterir ve ne tür bir masaj yapmış oldurdığınıza bağlı olarak farklı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla birlikte, genel olarak, bol giysiler giymelisiniz – bazı masaj türleri için giysilerinizi üzerinizde tutabilirsiniz; ötekiler için, onları çıkartmalı veya sadece havlu giymelisiniz.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara