Soft Masaj

Soft masaj Nedir: Yumuşak dokunuşlarla kasların çalıştırılması ve bedenin toksinlerden arındırılması günümüzde masaj teknikleriyle sağlanır. Soft masaj uygulmasında ayak uçlarından başlanarak bedenin rahatlatılması amaçlanır. Bireyin sağlık problemleri çözümünde de uygulananan ve yararları kanıtlanmış masaj türüdür.

Masaj yağları mevzusunda masörlerin maksimum tercihi sunabileceği seçenek klasik masajdır. Bireyin talebine gore hiçbir masaj yağı kullanılmadan da yapılabilmekte olan bu masaj türünde önemli olan cilt üzerinde temel hareketlerin yapılabilmesi ve kas dokularına değişken oranlarda basınç uygulanarak rahatlamanın sağlanmasıdır. Genellikle rahatlatıcı kokuları nedeniyle tropik çiçeklerin ve özel meyve aromalarının tercih edilmiş olduğu klasik masaj uygulamaları, spor masajı olarak da bilinmektedir.

İmaj Masaj Salonu olarak hizmet veriyoruz.

Thai ve Bali masajı uygulamalarından çok farklı olsa da, İsveç masajı ve Spor masajı ile derhal derhal aynı içeriğe sahiptir. İçeriği aynı olsa da, farklı isimler ile bilinmesinin sebebi, rahatlatıcı etkisinin herkes tarafınca kabul görmesi ve herkesin farklı amaçlar ile bu masaj uygulamasını tercih etmesidir.

Sporcular için gelişim sürecinin eğer olmazsa olmaz bir parçası olan masaj, antrenmanlar esnasında zorluk çeken kaslarda oluşan spazmların dağıtılması ve kan dolaşımının düzene sokulması görevini üstlenmektedir. Bunların yanı sıra ortaya çıkan ruhsal rahatlama etkisi ise sporcu performansının arttırılmasında rol oynamaktadır. Uygulamaları, vücutta kan dolaşımının ve sinir sisteminin tetiklenmesi sayesinde, görünmez bir kalkan oluşturarak vücut direncini yükseltmektedir.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara