Sultanbeyli Spa Salonu

Sultanbeyli Spa Salonu Gerek ekip sporlarında gerekse bireysel sporlarda sporcuların masajdan faydalanması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Spor masajı diye nitelendirdiğimiz uygulamalar tedavi amaçlı olabileceği gibi bununla birlikte sportif aktivitelere sporcuların hazırlanması için de yapılabilmektedir. Hazırlık masajında daha çok kasların ısındırılması ve gevşetilmesi ön plana çıkartılırken spor ve sportif aktivite daha sonra yapılacak olan mesajlarda ise kasta oluşmakta olan ödemlerin önüne geçilmektedir.

Ek olarak yoğun aktivitelerde meydana gelen kas yığılması için de İstanbul masaj salonu türlerinde farklı uygulamalar ön plana çıkartılmaktadır. Bazı sporcu yaralanmalarında daha çabuk iyileşme için medikal tedaviye masaj eşlik edebilmektedir.

Masaj Yağların Kalitesi Çok Önemli
Masaj yaptırarak istenen faydanın oluşturulabilmesi için masaj tekniği ve tecrübesi kadar kullanılan masaj yağları da önemli olmaktadır. İstanbul masaj salonları tercihlerinizde uygulanacak olan masaj yağlarının doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.

Sultanbeyli Spa Salonu Masaj yağları içinde bulunan melisa yağı daha çok yatıştırıcı özellik gösterirken menekşe yağı cilt dokusunun yumuşatılması ve canlandırılması için kullanılmaktadır. Mersin yağı solunum yolu enfeksiyonlarında ve bronşit hastalığında ön plana çıkarken nane yağı mide rahatsızlıkları için uygulanabilmektedir.

Okaliptüs yağı antiseptik özelliği ile birlikte balgamlı hastalıklarda kullanılırken papatya yağı yanıklar ve ağrılı kesiklerde kullanılabilmektedir. Kullanılan yağlar içinde bulunan pelesenk yağı romatizma ağrılarını gidermek, kas ve eklem sistemini canlandırmak için son aşama etkilidir.

Eğer hazım sorunu yaşanıyor ve ciltte çeşitli akneler ve sivilceler oluşuyorsa portakal yağı ile birlikte yapılacak bir masaj pozitif yönde etkilerini kısa sürede gösterecektir. Cildin tazelenmesi, kaybedilmiş olan nemin geri kazanmıştırılması için saf zeytinyağı ile beraber masaj yapmak çok yaygın bir uygulamadır.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara