Thai Masaj

Thai masajı Tay, Tai yada Tayland masajı olarak da bilinen, aslına bakarsak kökü 2500 yıl öncesine dayanan bir tedavi yöntemi. Thai masajının temel yapısını Çin’in geleneksel tıbbı ve Hint yogası oluşturuyor. Masajda çocunlukla bası ve germe hareketleri yapılıyor. Bildiğimiz diğer masajlar gibi çıplak tene yağlı bir masaj değil. Thai masajı için incecik bir keten giyim giyiliyor.

THAİ MASAJI NASIL YAPILIR?
Giyinik olarak meydana getirilen bu masaj yarı sert bir zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırlan Thai masajında en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj minimum bir buçuk saat süre gelir.
Thai masajı kasları gevşetmek, belirli bölgelerdeki şişliği azaltmak, gerilme ve burkulma gibi yaralanmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanır. Thai masajında uzman kişiler, esnetme ve germe yöntemleriyle kişiye müdehale eder. Sinirlere uygulanan baskıyla da ferdin stresini atmasına yardımcı olunur. Thai masajı kan dolaşımını hızlandırıp enerji vermesiyle de ünlüdür. Masaj sırasında bazı hareketler sert olabilir fakat seans bitiminde muhteşem sonuçlar alınır;

Kaslar gevşer,
Stresten arınılır,
Bölgesel ağrılar azalır,
Sinirler yumuşar,
bitkinlik azalır,
Kan dolaşımı artar,
Vücuda enerji gelir.
THAİ MASAJI VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE YAPILIR?
Gövde ve ruhun tedavisine dayanan, çok eski zamanlardan beri uygulanan Thai masajı vücudun 4 bölgesine uygulanıyor. Bunlar; ayak, bacak, sırt ve boyun. İşte thai masajının uygulandığı bölgeler ve faydaları…

AYAKLAR
Thai masajında ayaklar çok önemlidir. Ayak tabanı, vücuda giden tüm sinirleri barındırır. Bu bölgeye meydana getirilen doğru masaj, bireyin bedenen ve ruhen huzura erişmesine destek sunar. Thai masajını icra eden uzman, sinir uçlarını bilir ve başparmağını kullanarak belirli şiddetlerde baskı uygular. Rahatlamayı artırmak için ayak çekme, itme ve germe hareketlerini uygular.

About the Author

You may also like these

No Related Post

Hemen Ara